Šīs nedēļas jaunās filmas (no 1. novembra)

Uzzini, kuras filmas šonedēļ piedzīvo pirmizrādi uz kino ekrāniem!

 

 

 

Dienas ir skaitītas
(Countdown)


Ja būtu iespējams, vai Tu gribētu zināt, kad precīzi Tu mirsi? Ir tāda lietotne, kas apgalvo, ka spēj paredzēt personas nāves brīdi. Kāda medmāsa to lejupielādē un uzzina, ka viņai dzīvot atlicis vien trīs dienas. Nu viņai jāatrod veids, kā glābt savu dzīvību, pirms laika skaitīšanas pulkstenis beidzis tikšķēt.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Terminators: Tumšais liktenis
(Terminator: Dark Fate)


Filmas darbība notiek daudzus gadus pēc notikumiem filmā "Terminators 2: Pastarā diena". Sāra Konora ir pārvērtusies par terminatoru mednieci un viņas galvenais uzdevums ir iznīcināt no nākotnes sūtītos robotus-slepkavas. Sāra kļūst par aizstāvi Denijai Ramosai, no kuras izdzīvošanas ir atkarīgs cilvēces liktenis un viņai šajā misijā palīdz noslēpumainā Greisa - robota un cilvēka salikums. Kauja par nākotni turpinās.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Teksts
(Текст)


Iļja ir pavadījis septiņus gadus aiz restēm pēc safabricētas lietas par narkotisko vielu izplatīšanu. Kad Iļja iznāk no cietuma, viņš saprot, ka iepriekšējā dzīve, pēc kuras viņš bija tik ļoti ilgojies, ir beigusies un atgriezties tajā vairs nav iespējams. Lai arī viņš neplānoja atriebties cilvēkam, kura dēļ nonāca cietumā, citas izejas šobrīd nav.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

SEANSI

 

 

Robo
(Робо)


Mitja ir zinātkārs divpadsmit gadus vecs zēns, viņam patīk zīmēt komiksus par supervaroņiem. Mitjas vecāki jau gadiem rada robotus. Inženieri aprēķinos pieļāvuši kļūdu, Mitjas vecāku radītā robota sistēma atšķiras no glābējrobota sistēmas. Jaunais androīds A-112 nespēj šaut, turklāt ir draudzīgs un iizpalīdzīgs. Apjautis, ka nav tāds kā pārējie, A-112 izbēg no laboratorijas un slēpjas pagrabā, kur nejauši satiek Mitju. Tad arī sākas ciešā un jautrā zēna un robota draudzība.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

SEANSI

 

 

Sonāte
(The Sonata)


Jauna vijolniece atšķetina tēva pagātnes notikumus, izsaucot tādus tumšos spēkus, kas sniedzas pāri viņas iztēlei…

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Brāļi lāči: trīs pasauļu noslēpums
(Boonie Bears: Entangled Worlds)


Jautrie un nebēdnīgie lāču brāļi Brairs un Brambls tāpat kā visi meža iemītnieki mīl savas mājas – mežu, kurā viņi dzīvo, – un neļauj savam senajam draugam mežcirtējam Vikam to iznīcināt. Kārtējo reizi bēgot no lāčiem, Viks saskrienas ar robotu arheologu Koko, kura cenšas atrast sen zudušu Fantastikas pasauli un bēg no bandītiem, kas dzenas pēc šīs burvju pasaules dārgumiem. Brāļi un Viks nolemj apvienoties un aizstāvēt dārgumus, jo īsta draudzība spēj visu!

Filma dublēta latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

Šīs nedēļas jaunās filmas (no 1. novembra)

Ginta Zilbaloža animācijas filma "Projām" - no 15. novembra

Latviešu režisora un animatora Ginta Zilbaloža veidotā animācijas filma "Projām"("Away") Latvijas kinoteātros būs skatāma no 15. novembra — ieskatu tajā sniedz jaunais treileris.

"Projām" stāsta par kādu puisi, kurš pēc lidmašīnas avārijas attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, galvenais varonis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu — mazu putnēnu.

"Projām" pilnībā izveidojis Gints Zilbalodis — viņš ir savas pilnmetrāžas debijas filmas režisors, animators, producents, scenārija un mūzikas autors. Filmu Gints veidoja vairāku gadu garumā: "Filmas "Projām" veidošanas process ir paralēls tās stāstam. Es visu filmu trīsarpus gadus veidoju viens pats un brīžiem jutos kā stāsta galvenais varonis, kas ar motociklu viens pats ceļo pa noslēpumaino salu un mēģina atrast saikni ar citiem cilvēkiem. Beidzot filma ir pabeigta un nonākusi pie skatītājiem, un man liekas, ka šī saikne ir atrasta."

Gints arī uzsver, ka filmu ir svarīgi redzēt tieši kinoteātrī: ""Projām" ir veidota lielajam ekrānam. Lai gan es ieteiktu visas filmas skatīties kinoteatrī, filmās, kurās galvenā loma ir attēlam un skaņai, tas ir īpaši svarīgi. Pats biju pārsteigts, cik ļoti skatīšanās pieredze kinoteātrī ir efektīgāka un aizraujošāka nekā mājās uz mazā ekrāna. Ceru, ka Latvijas skatītāji nenokavēs šo iespēju, kas, iespējams, nemaz nebūs tik ilga."

"Projām" jau ir viesojusies vairākos desmitos kino festivālu visā pasaulē un turpinās ceļot uz tiem arī nākamgad — kopumā filma jau ir iekļauta teju 50 festivālu programmās. Tostarp vasarā filma startēja pasaulē svarīgākajā animācijas festivālā Francijas pilsētā Anesī, kur ieguva galveno balvu "Feature Film Contrechamp" programmā.

Latvijas pirmizrādi "Projām" piedzīvoja Rīgas Starptautiskajā kino festivālā kā festivāla atklāšanas filma un jau izpelnījusies pirmās atsauksmes no pašmāju skatītājiem:

  • Dita Rietuma, kino teorētiķe: "Pārsteidzoša jauna autora veiksme — niansēts, meditatīvs ceļojums, kas aizved mūs projām…"
  • Jānis Joņevs, rakstnieks: "Reizē vienkārša un noslēpumaina."
  • Sonora Broka, Rīgas Starptautiskā kino festivāla radošā direktore: "Maģisks iniciācijas ceļojums animētā universā."

"Projām" jau ir saņēmusi 3 nominācijas nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" ("Labākā animācija", "Labākais animācijas režisors", "Labākais animācijas mākslinieks"). Filma ir arī iesaistījusies cīņā par ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvu — "Projām" ir iekļauta to 32 filmu sarakstā, kas sacentīsies par nominācijām labākās pilnmetrāžas animācijas filmas kategorijā, un filma drīzumā tiks izrādīta ASV, lai kvalificētos tālākajam balsošanas procesam.

"Projām" tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Filmu Latvijā izplata kinoprojekts "Spektrs".

https://www.facebook.com/awayfilm

Ginta Zilbaloža animācijas filma

"Kino Kults" piedāvā: "Terminators: Tumšais liktenis"

"Kino Kults", "Labs Kino", "Latvijas Mobilais Telefons" un "Cēsu alus" piedāvā atgriezties Džeimsa Kamerona uzburtajā pasaulē kopā ar filmas "Terminators: Tumšais liktenis" ("Terminator: Dark Fate") varoņiem īpašā pirmizrādē 31. oktobrī k/t "Kino Citadele"!

"We'll be back!" — pārfrāzējot leģendāro frāzi, arī mēs, lai cik reizes būtu apdedzinājušies, tāpat ar nepacietību gaidām jauno filmu Džeimsa Kamerona izdomātajā pasaulē. Turklāt šoreiz tam ir vairāki racionāli iemesli, piemēram, pats Kamerons "hands-on" producenta lomā, "Dedpūla" režisors Tims Millers režisora krēslā un, protams, Arnolds Švarcenegers Terminatora lomā. Uz papīra projekts esot bijis tik labs, ka Sāras Konoras lomā atgriezās pat Linda Hamiltone, kura citādi kino vispār nefilmējas — turēsim pie vārda!

Filmas darbība notiek daudzus gadus pēc notikumiem filmā "Terminators 2: Pastarā diena". Sāra Konora ir pārvērtusies par terminatoru mednieci un viņas galvenais uzdevums ir iznīcināt no nākotnes sūtītos robotus-slepkavas. Sāra kļūst par aizstāvi Denijai Ramosai, no kuras izdzīvošanas ir atkarīgs cilvēces liktenis, un viņai šajā misijā palīdz noslēpumainā Greisa — robota un cilvēka salikums. Kauja par nākotni turpinās.

Vīrs un vārds — Džeimss Kamerons apgalvo, ka citas "Terminatora" filmas, izņemot pirmo un otro, neeksistē, bet mēs tās tomēr atcerēsimies pirmsfilmas prezentācijā. Tāpat kā TV seriālu, grāmatas, komiksus, videospēles un citus "Terminatora" pasaules radošos darbus, kuri lielā skaitā saražoti kopš 1984. gada. Un turam īkšķus, lai filma būtu izdevusies, jo veiksmes gadījumā mūs gaida jauna "Terminatora" triloģija, un tas galīgi nav sliktākais, kas ar mums varētu notikt — ja "Pastarā diena", tad tikai kino!

Ārnijs un co. gaidīs uz k/t "Kino Citadele" lielākā ekrāna ISENSE zālē jau 31. oktobrī plkst. 18.30 - tiekamies!

➡️ BIĻETES ⬅️

 Facebook pasākums

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinokults.lv! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā!

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.