"Oskara" laureāts Pavels Pavlikovskis piedāvā vēl vienu šedevru "Aukstais karš"

Režisors Pavels Pavlikovskis (2013. g. "Oskars" par labāko ārzemju filmu "Ida") atgriežas kino ar izcilu, jau starptautisku atzinību guvušu filmu "Aukstais karš" (Zimna wojna / Cold War), kas šogad godalgota Kannu kinofestivālā par labāko režiju. Filma izraisījusi ažiotāžu – prestiži kinofestivāli visā pasaulē sacenšas par tiesībām to demonstrēt.

Šī mīlas balāde jau ierindota starp skaistākajām filmām kino vēsturē. "Aukstais karš" tiek pielīdzināts zelta klasikai, piemēram, "Kasablankai".

Pēc kritiķu domām, šī ir kaismīga un dziļa filma par lielu mīlestību. Lieliski atainots dramatiskais vēstures posms, kurā Polija bija ieslēgta Staļina režīma ietekmes zonā. Cilvēkiem bija tikai divas iespējas – pakļauties jaunajai varai vai arī pretoties, apzinoties, ka viņus vajās represīvie dienesti.

Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti, kuri nav sastapušies īstajā laikā un cenšas gūt virsroku pār auksto karu – sirdī, nevis cīņā. Jaunajiem cilvēkiem no bohēmas aprindām jāsadzīvo ar Polijas un Parīzes dzīves realitāti. Viņš ir melanholiski noskaņots vientuļnieks, virtuozi spēlē Šopēnu. Viņa ir temperamentīga skaistule ar burvīgu balsi. Par spīti likteņa līkločiem viņi iemīlas viens otrā. 60. gadu aukstais karš sagrauj sapņus. Viņus šķir attālums un naidīgas ideoloģijas, tomēr Zula un Viktors uztur trakās kaisles liesmu.

 

"Aukstais karš" ir romantiski nostalģisks mīlas ceļojums divdesmit gadu garumā. Šajā ceļojumā netrūkst bīstamu pagriezienu. Zulas un Viktora pagātne ir pilna nepiepildītu sapņu, nesasniegtas laimes un apjautas, ka šķirties nav iespējams, bet arī palikt kopā ir pārlieku smagi.

Pavela Pavlikovska kinopoēma izceļas ar īpašu attēla kvalitāti un ir tuva 40. un 50. gadu klasiskajam Holivudas film noir virzienam. Tieši tā veidota šī filma – melnbaltā kino stilā, ar cigāra aromātu, skanot džezam. Eksperti pieļauj, ka "Aukstais karš" šogad varētu saņemt "Oskaru".

Latvijas kinoteātros no 7. decembra. 

"Garsų pasaulio įrašai" informācija
http://gpicinema.com/latvia/

Fantastiskās būtnes atgriezušās uz lielajiem ekrāniem

Kinoteātros visā pasaulē nonākusi piedzīvojumu filma "Fantastiskās būtnes: Grindelvalda noziegumi" ("Fantastic beasts: The Crimes of Grindelwald"). Šī ir otrā no piecām fantāziju filmām, kas tapusi pēc slavenās rakstnieces Dž. K. Roulingas oriģinālā scenārija.

Pirms diviem gadiem fantastikas cienītāji tika iepazīstināti ar jauniem piedzīvojumiem Dž. K. Roulingas radītajā burvju pasaulē, uz ekrāniem nonāca slavenās rakstnieces debija scenāristes lomā – piedzīvojumu filma "Fantastiskās būtnes – un kur tās meklēt". Filma ieguva pozitīvas kino kritiķu atsauksmes un kļuva par astoto vispelnošāko filmu 2016. gadā.

Pirmajā filmā iepazītais jaunais burvis Skamanders arī šoreiz ir centrālais varonis, kura palīdzība ir nepieciešama Baltusam Dumidoram, lai izjauktu Grindelvalda plānu. Tumšais burvis Gelerts Grindelvads ir izbēdzis no apcietinājuma un sāk pulcēt sekotājus, no kuriem daudzi pat nenojauš viņa patieso mērķi: panākt tīrasiņu burvju kundzību pār visām nemaģiskajām būtnēm. Burvju sabiedrība sāk šķelties divās nometnēs, un pretējie viedokļi izšķir pat tuvākos draugus un ģimenes locekļus.

Tāpat kā pirmo filmu, arī šo ir režisējis Deivids Jeitss ("Harija Potera" filmas). Aktieru ansambļa priekšgalā ir "Oskarotais" britu aktieris Edijs Redmeins ("Teorija par visu"), Ketrīna Voterstone ("Svešais: Covenant"), Elisone Sudila, Dens Foglers ("Lai veicas, Čak!"), Ezra Millers ("Taisnības līga"), slavenā rokmūziķa Lenija Kravica meita - Zoja Kravica ("Trakais Makss: Skarbais ceļš"), kā arī "Oskara" balvas nominanti - Džūda Lovs un Džonijs Deps.

acmefilm.lv

Fantastiskās būtnes atgriezušās uz lielajiem ekrāniem

"Bērnu rīts" 1. un 2. decembrī

Piedalies radošajās darbnīcās, konkursos un noskaties animācijas filmu Grinčs!

K/t "Kino Citadele" un "Māmiņu klubs" aicina uz pasākumu ģimenēm Bērnu Rīts, kurš norisināsies 24. un 25. septembrī no plkst. 10:00 līdz 14:00. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja noskatīties animācijas filmiņu "Stārķi" un kopā mesties piedzīvojumā ar stārķi Junioru, un viņa draudzeni Tulpi, lai mazulis tiktu pie saviem vecākiem. 

Pirms filmiņas 10:00 - 14:00 "Bērnu Rīta" apmeklētājus gaida La Creation radošās darbnīcas, konkursi un, protams, arī balviņas. Bērnu Rītu atbalsta gardās želejkonfektes Red Band.

Seansi latviešu un krievu valodā, 3D un 2D formātā.

K/t "Kino Citadele" sadarbībā ar Latvijas Goda ģimeni piedāvā daudzbērnu ģimenēm apmeklēt kino lētāk, uzrādot "3+ Ģimenes karti".

Uzrādot 3+ Ģimenes karti, kino biļete maksās 3,95 EUR uz 2D seansiem un 4,95 EUR uz 3D seansiem. 

Lai saņemtu Latvijas Goda ģimenes atlaidi, nepieciešams reģistrēt savu 3+ karti k/t "Kino Citadele" kasēs. Pēc kartes reģistrācijas atlaidi biļetēm iespējams saņemt gan pērkot biļetes kinoteātra kasēs, gan internetā www.forumcinemas.lv.

Par animācijas filmu "Stārķi":

Stārķi piegādāja mazuļus ģimenēm… vismaz tā bija agrāk. Tagad stārķi ir pasaules lielākā internetveikala "Cornerstore.com" sūtījumu piegādātāji. Juniors ir kompānijas labākais stārķis-piegādātājs. Pirms paaugstinājuma saņemšanas viņš netīšām iedarbina Mazuļu radīšanas mašīnu, laižot pasaulē burvīgu, bet, ak vai, pilnīgi nelikumīgu mazulīti - meitenīti. Izmisumā atbrīvoties no saiņa ar bērnu pirms viņa vadītājs par to uzzina, Juniors un viņa draudzene Tulpe, kura ir vienīgais cilvēks, kas strādā Stārķu kalnā, dodas neaizmirstamā ceļojumā, kas var kādai ģimenei atnest patiesu laimi un atjaunot stārķu patieso misiju pasaulē.

Tiekamies "Bērnu Rītā" mājā, kurā dzīvo kino!

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.