Šīs nedēļas jaunās filmas (no 15. marta)

Uzzini, kuras filmas šonedēļ piedzīvo pirmizrādi uz kino ekrāniem!

 

 

 

Mazā ziemeļbrieža Ailo lielais ceļojums
(Aïlo: Une odyssée en Laponie)


"Mazā ziemeļbrieža Ailo lielais ceļojums" vēsta par maza ziemeļbrieža izdzīvošanu. Vājš un trausls stājas pretī grūtībām jau pirmajā dzīves gadā. Patiess stāsts par mazā ziemeļbrieža izdzīvošanu Lapzemes iespaidīgajā dabā.

Filma dublēta latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

1906
(1906)


Rīga, 1906. gads rudens. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.
 

SEANSI

 

 

Operācija "Kolibri"
(The Hummingbird Project)


Brālēni Vinsents un Antons dzīvo paaugstinātas intensitātes treidinga pasaulē, kur katra nokavēta sekunde var maksāt miljardus. Viņi ķeras klāt pie ilgi plānota projekta realizācijas - šķiet, ka viss ir pārdomāts līdz sīkumiem un iespēju gūt panākumus nekas vairs nevar aptumšot. Taču negaidīti ceļā nostājās viņu bijušais boss - ļaunais ģēnijs Eva Toresa, kura ir kļuvusi par viņu briesmīgāko ienaidnieku. Līdz ar to, likmes kļūst vēl augstākas un zaudētāju gaida pilnīgs krahs.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Tobola
(Тобол)


XVIII gadsimts. Pēteris I pavēl jaunajam gvardes virsniekam Ivanam Demarinam doties uz tā laika Sibīrijas galvaspilsētu Toboļsku un ievākt ziņas par turienes zeltu.. Demarins izveido vienību no 200 vietējiem jauniesauktajiem un jaunajiem virsniekiem, kuri ieradušies kopā ar viņu. Vienība dodas tālās Jarkendas zelta meklējumos. Vietējo kņazu ļaunprātīgās sazvērestības dēļ miermīlīgā ekspedīcija kļūst par militāru iebrukumu. I. Demarins un viņa pulks krīt cietsirdīgo un mežonīgo džungaru gūstā.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

SEANSI

Šīs nedēļas jaunās filmas (no 15. marta)

"Kino Kults" piedāvā: "Mēs"

"Kino Kults", "Uz Kino", "Cēsu alus" un k/t "Kino Citadele" piedāvā šobrīd aktuālākā šausmu meistara Džordana Pīla jaunāko šaušalu veikumu "Us" ("Mēs")!

Pirms diviem gadiem Džordans Pīls, debitējot pilnmetrāžas filmas režisora lomā, mūs visus pārsteidza ar šausmu filmu "Get Out" ("Prom!") — pārsteidza, jo līdz tam viņš bija zināms kā asprātīgs komiķis, darbojoties duetā kopā ar Kīganu-Maiklu Kīju. Taču izrādījās, ka Pīlam ir ko teikt arī ārpus komēdiju skečiem, turklāt sakāmais ir skaļš, iespaidīgs, aktuāls, biedējošs un ļoti, ļoti izklaidējošs!

Fenomenālā debijas filma Pīlam sagādāja "Oskara" balvu par labāko oriģinālscenāriju, kaudzi naudas un skatītāju un kritiķu mīlestību, bet viņš nesēdēja, rokas klēpī salicis, tā vietā uzreiz ķeroties pie darba. Tas rezultējās viņa jaunajā filmā "Us", kas priecēs ne tikai baiļu kaifa ķērājus, bet vienkārši visus laba kino cienītājus.

Ģimene dodas uz pludmales namiņu, lai bezrūpīgi pavadītu brīvdienas kopā ar saviem draugiem, taču, kad iestājas nakts, viņu mierīgajai atpūtai tiek pielikts punkts, jo ierodas negaidīti ciemiņi, un viņi nav ieradušies aizņemties sāli... Kas viņi ir? Ko viņi grib? Atbilde būs šokējoša

Jaunajā filmā Pīlam palīgā nāk tikpat lieliski aktieri kā "Get Out" sastāvs — galvenajās lomās redzēsim "oskaroto" Lupitu Njong'o ("Black Panther", "12 Years a Slave") un Vinstonu Djūku ("Black Panther"), un palīdzīgu roku sniegs arī daudzpusīgā un vienmēr interesantā Elizabete Mosa ("The Handmaid's Tale", "Mad Men").

Ne vienam vien režisoram pēc spilgtas debijas filmas ar nākamo veikumu ir sanācis paklupt, bet viss liecina par to, ka Pīlam būs izdevies izvairīties no "otrās filmas" lāsta. "Us" savu pasaules pirmizrādi jau piedzīvoja SXSW festivālā, un pirmās atsauksmes vieš cerību, ka Pīlam varētu būt izdevies pat pārlēkt pāri "Get Out" uzstādītajai latiņai — daži Pīlu jau ir paspējuši nodēvēt par mūsdienu Hičkoku!

Skatīsimies to kopā pirmie īpašajā pirmizrādes seansā 21. martā plkst. 18.20 k/t "Kino Citadele" 3. zālē!

 Seansa Facebook pasākums

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinoblogeri.lv! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā!

Vēsturiskās krimināldrāmas "1906" pirmizrāde un Kino Guru pirmizrāde jau 13. martā

Latvijas Simtgades programmu noslēdzošā filma jau šonedēļ - pirmizrādes 13. martā un "Noskaties pirmais!" seansi 14. martā!

Latvijas Simtgades programmu noslēdz režisora Gata Šmita spēlfilma "1906", kas veidota labākajās krimināldrāmas žanra tradīcijās: revolūcijas romantika, neprātīga bohēma un pārgalvīgi piedzīvojumi...

Jau 13. martā notiks īpašie pirmizrādes seansi ar filmas veidotāju un aktieru piedalīšanos:

Tāpat, negaidot 15. martu, aicinām apmeklēt filmas īpašos "Noskaties pirmais!" seansus 14. martā!


 

Pēdējā no programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" spēlfilmām, kuras sižets risinās 1906. gada rudenī, Rīgā. Slepenpolicija ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Tikai viena grupa spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Par operācijas vadītāju tiek nozīmēts ierindas kaujinieks Pelēkais. Operācijas plānošanas laikā Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. Rīgā ir sācies vētrainais, bēdīgi slavenais 1906. gada novembris.

Filmas režisors ir Gatis Šmits, kas pazīstams ar filmu "Seržanta Lapiņa atgriešanās" un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. Filmas scenārija līdzautores ir Inga Rozentāle un Marta Elīna Martinsone. Filmas operators ir Jurģis Kmins, mākslinieki: Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe. Kostīmus veidojusi modes māksliniece Keita. Filmas oriģinālmūzikas autors ir Rihards Zaļupe.

Galvenās lomas atveido Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis un Toms Auniņš. Nozīmīgās lomās ir arī Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Mihails Samodahovs un vēl daudzi citi. Bez profesionāliem aktieriem filmā ir piedalījušies vairāk nekā 800 masu skatu dalībnieku. Filmēšanas process ilga 33 dienas un norisinājās Liepājā, Rīgā un arī Tukumā.

Vēsturiskās krimināldrāmas

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.