Arī Latvijā uz lielajiem ekrāniem skatāms Dveina Džonsona grāvējs

Amerikā īpaši veiksmīgi startējušais, asa sižeta zinātniskais trilleris "Postītāji" ("Rampage") ar populāro aktieri un cīkstoni Dveinu Džonsonu galvenajā lomā skatāms arī Latvijas kinoteātros.

Filmas sižets tapis pēc pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu videospēles motīviem un stāsta centrālais varonis ir primatologs Deiviss. Daudz labprātāk zinātnieks uzturas dzīvnieku, nevis cilvēku sabiedrībā, un ciešākā draudzība viņu saista ar gorillu, par kuru viņš rūpējies kopš mazotnes. Taču nelikumīgu ģenētisko eksperimentu rezultātā mierīgais pērtiķis tiek pārvērsts par milzīga auguma agresīvu mutantu, turklāt izrādās, ka viņš nav vienīgais modificētais dzīvnieks. Kamēr jaunradītie plēsēji siro pa Ziemeļameriku, iznīcinot savā ceļā pilnīgi visu, Deiviss cenšas novērst globālo katastrofu un glābt mežonīgo zvēru, kas reiz bija viņa draugs.

Kā ārvalstu presei atzina pats aktieris Dveins Džonsons, tad filmēšanās konkrētās videospēles ekranizācija ir viņa sapņa piepildījums, jo bijis spēles fans kopš tīņa gadiem. Zinātniskā trillera režisors Breds Peitons ir pieredzējis asu sižetu filmu režijā ("Sanandreasa lūzums", "Ceļojums uz Noslēpumu salu 3D") un savu meistarību pierāda arī šoreiz.

Filmā piedalās arī "Oskara" nominante Neomija Herisa ("Mēnesgaisma"), Džefrijs Dīns Morgans (seriāls "Staigājošie miroņi"), Džo Manganello (seriāls "Īstās asinis") un Mālina Okermane ("Sargi").

acmefilm.lv

Arī Latvijā uz lielajiem ekrāniem skatāms Dveina Džonsona grāvējs

Ar klasi uz kino - "Bille"

No 21. aprīļa apmeklē filmas "Bille" seansus kopā ar saviem klases biedriem par īpašu biļetes cenu – 3.95 EUR!

No 21. aprīļa piesakiet savu apmeklējumu "Ar klasi uz kino!" uz kādu no filmas "Billeseansiem (darba dienās līdz plkst. 17.00) un saņemiet biļeti par īpašu cenu – 3.95 EUR.

Apmeklējot filmu kopā ar klasi, k/t "Kino Citadele" Jums piedāvā:

  • Biļeti par īpašu cenu – 3.95 EUR uz seansiem darba dienās līdz plkst. 17.00 (piedāvājums neattiecas uz seansiem brīvdienās);
  • Nosūtot skolotāja aizpildītu pieteikuma formu elektroniski mūsu mājas lapā http://www.forumcinemas.lv/Cinema/KlaseUzKino/rezervēsim Jums labākās vietas uz izvēlēto seansu.

AIZPILDĪT PIETEIKUMA FORMU >>

Vairāk informācijas: klase@forumcinemas.lv vai zvanot 67357625.


Bille

Dzīvi apliecinošs, cerību pilns un arī smeldzīgs stāsts par kāda cilvēkbērna pieaugšanu un attiecībām ar pasauli Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu nogalē. Septiņgadīgā Bille dzīvo pasaulē, kur bagātiem ir savas ielas un nabagiem – savas. Ar nabadzību Bille ir iemācījusies sadzīvot, taču mātes mīlestība meitenei liegta; tuvinieki nepārstāj atgādināt, ka nekas prātīgs no viņas neizaugs. Billei tas sāp, un meitenei ir sapnis — pierādīt sevi, izlauzties no mazvērtības žņaugiem. 

Filma veidota pēc rakstnieces Vizmas Belševicas stāsta "Bille" motīviem. Filmā skan Pētera Vaska mūzika.

Filma latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā.

Ar klasi uz kino -

BILLE - īpašais seanss SCAPE auditorijā

20. aprīlī pulksten 20:00 aicinām uz jaunākās latviešu spēlfilmas "BILLE" īpašo seansu ar režisores Ināras Kolmanes, filmas veidotāju un aktieru piedalīšanos. Seanss notiks kinoteātra SCAPE zālē un filmu būs iespējams noskatīties gandrīz vienlaicīgi ar filmas oficiālo pirmizrādi.

Filma visai ģimenei stāsta par mazo septiņgadnieci Billi, kas mīt 30. gadu Latvijā. Spītējot nabadzībai un ikdienas grūtībām, nesaņemot mīlestību un iedrošinājumu ģimenē, nespējot iederēties apkārtējā sabiedrībā, Bille neatsakās no saviem sapņiem, nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kopā ar draugiem Bille gan pārliecinās, cik reizes iespējams izbraukt karuselī, pirms sagriežas galva, gan dodas meklēt sapņu zemi Leiputriju brīdī, kad, šķiet, mājās atgriezties vairs nedrīkst.

Filma tapusi pēc rakstnieces Vizmas Belševicas romāna "Bille" motīviem un tās uzņemšana norisinājās arī autentiskajā rakstnieces bērnības mājā un pagalmā Vārnu ielā 6, kā arī citur Grīziņkalnā, Rīgā un Latvijā.

"Man bija svarīgi sajust katru tēlu kā laikmeta liecību, kā tādu mazu 30. gadu pasaulīti, kas kopā veido kolorītu Rīgas nomales un Latvijas lauku ainu – katram ir savs raksturs, manieres, vizuālais tēls," par filmā atspoguļoto laika posmu stāsta režisore I.Kolmane.

Galveno Billes lomu filmā atveido Rūta Kronberga, kurai šī ir pirmā kino loma. Rūtai, tāpat kā Billei, ir vērīgs acu skatiens, pamanot un izjūtot lietas, kas pieaugušajiem steigā šķiet nesvarīgas. Bille ilgojas pēc labākas nākotnes, ir zinātkāra, labprāt lasa grāmatas un vēlas būt labāka meita saviem vecākiem.

Billes tēva lomā iejūtas Artūrs Skrastiņš, bet vecomāti tēlo Lolita Cauka. Filmā piedalās arī Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

Filma ir Latvijas – Čehijas – Lietuvas kopražojums, kas tapusi Filmu studijā DEVIŅI Nacionālā Kino centra programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros.

Vairāk par filmu Bille var uzzināt, sekojot tīmekļa vietnei www.facebook.com/BilleTheFilm.

BILLE - īpašais seanss SCAPE auditorijā

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.