27. aprīlī kinoteātrī "Kino Citadele" donoru diena

27. aprīlī no plkst. 11:00 līdz 14:00 Valsts asinsdonoru centrs (VADC) rīko asins donoru dienu kinoteātrī Kino Citadele.

Šī gada 27. aprīlī plkst. 11:00 - 14:00 Valsts asinsdonoru centrs rīko asins donoru dienu sadarbībā ar kinoteātri "Kino Citadele" (13.janvāra ielā 8). Donoriem, kas ziedos asinis šīs donoru dienas ietvaros, papildus noteiktajām kompensācijām būs iespēja saņemt kuponu ar 5 EUR atlaidi jebkuras filmas apmeklējumam (Kupons jāiesniedz darbieniekam kinoteātra kasēs pērkot pret biļeti, vai pērkot internetā jāievada tam paredzētajā logā. Kupons derīgs vienas biļetes iegādei ar atlaidi, vienam filmas apmeklējumam.).

VADC aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un rast iespēju ziedot asinis, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs. Veidot asins uzkrājumus ilgstošam laikam nav iespējams, jo asins komponentiem ir ierobežots derīguma termiņš: eritrocītiem tas ir 35 dienas, bet trombocītiem tikai 7 dienas, tieši tāpēc ir nepieciešama patstāvīga asins donoru atsaucība un palīdzība!

VADC atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003 un mājas lapā www.donors.lv.

Akciju rīko SIA "FORUM CINEMAS" sadarbībā ar VALSTS ASINSDONORU CENTRU.

Katra lāse ir no svara!

 


 

Valsts asinsdonoru centra
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr.: 67408878; 28663415

donors.lv
twitter.com/AsinsDonori/
draugiem.lv/asinsdonori/

27. aprīlī kinoteātrī

"Dāmām priekšroka" aprīļa pirmizrāde

25. aprīlī filmas "Talija" pirmizrāde īpaši sievišķīgā gaisotnē! Lasīt tālāk

Atklāta izstāde, kas ļauj ielūkoties filmas "Homo Novus" tapšanas procesā

Latvijas simtgades spēlfilmas, pārpratumu komēdijas "Homo Novus" pirmizrāde visā Latvijā notiks jau šī gada septembrī. Tirdzniecības centrā Galerija Centrs atklāta izstāde "Rīga toreiz un tagad", kas ļauj ielūkoties filmas tapšanā un sajust tai raksturīgo trīsdesmito gadu atmosfēru, kurā iejutās arī filmas aktieri.

Lai Rīgas ielām un ēkām radītu filmēšanas vajadzībām nepieciešamo izskatu, mūsdienu Rīga tika papildināta ar 30.gadu Rīgai raksturīgām dekorācijām un filmēšanas atribūtiem, kas tika gan veidoti no jauna, gan speciāli piemeklēti visā Latvijā. Arī tērpi, kas atrodas tirdzniecības centra skatlogos, un izstādē redzamās retro automašīnas filmējušās "Homo Novus" filmā.

"Pašlaik norit filmas "Homo Novus" montāžas darbi un pavisam drīz nāksim klajā ar filmas oficiālo treileri. Tikmēr gribam aicināt visus interesentus iejusties filmas "Homo Novus" trīsdesmito gadu atmosfērā Galerijas Centrs izstādē "Rīga toreiz un tagad", kurā esam izvietojuši, gan varoņu tērpus, gan retro automašīnas, gan vizuālu ieskatu filmas tapšanā," atklāj filmas producents Ivo Ceplevičs, "Film Angels Productions" vadītājs.

Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija "Homo Novus" ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas ir balstīta uz tāda paša nosaukuma Anšlava Eglīša romānu. Stāsts par jaunu un nabadzīgu, bet ambiciozu provinces mākslinieku Juri Upenāju, kurš no laukiem ierodas Rīgā, lai iekarotu savu vietu mākslas pasaulē. Jau pirmajā vakarā nokļūstot mākslinieku bohēmā un satiekot savu mīlestību, Jura pirmie soļi Rīgā izvēršas par komisku, reizēm aizkustinošu pārpratumu virknējumu.

Filmas scenārija autore un režisore ir Anna Viduleja, operators ir Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks – Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Lielbritānija), producenti – Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis. Filmas aktieru komanda ir tās lepnums, kodolu veido Jaunā Rīgas teātra aktieri, bet bagātīgajā tēlu saimē skatītāji ieraudzīs gan Nacionālā, gan Dailes, gan Valmieras un Liepājas teātra kolēģus, epizodēs parādīsies arī vairāki leģendāri aktieri. Galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās – Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Filmā filmējušies arī tādi sabiedrība pazīstami cilvēki kā Kaspars Kambala, Intars Busulis, Andrejs Žagars un citi.

Filmu "Homo Novus" finansiāli atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds un tirdzniecības centrs Galerija Centrs. Filma top studijā "Film Angels Productions" un tās tapšanā palīdzību un atbalstu sniedz BBrental, SDG, Vairāk Saules, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas Akadēmija, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, Valsts Nekustamie Īpašumi, Altum, SIA "Vaļņu Nams 11", Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, iDeal, Liepājas Valsts 1.ģimnāzija, Draudzīgā Aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Latvijas Dzelzceļš, Latvijas Nacionālā opera un balets, LU Botāniskais dārzs, Astrīde Peka-Skulme, Stīna Skulme-Balode un citi. Filmas izplatītājs Latvijā ir kompānija ACME Film.

Seko līdzi jaunumiem filmas "Homo Novus" oficiālajā Facebook lapāhttps://www.facebook.com/movieHN/

Atklāta izstāde, kas ļauj ielūkoties filmas

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.