Šīs nedēļas jaunās filmas (no 24. augusta)

Uzzini, kuras filmas šonedēļ piedzīvo pirmizrādi uz kino ekrāniem!

 

 

 

Megalodons
(The Meg)


Starptautiskas pētnieku komandas zemūdene nogrimst vienā no dziļākajām Klusā okeāna dziļvagām, pēc tam kad tai uzbrucis noslēpumains milzu radījums, kurš tika uzskatīts par sen izmirušu. Lai glābu zemūdenē iesprostotos cilvēkus, ķīniešu okeanogrāfs Minvejs Džans nolīgst pieredzējušo nirēju Džonasu Teiloru. Turklāt izrādās, ka Teiloram pirms dažiem gadiem jau ir nācies sastapties ar šo aizvēsturisko haizivi – vairāk nekā 20 metrus garo plēsēju megalodonu.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Slendermens
(Slender Man)


Kādas Masačūsetsas štata mazpilsētas jaunieši veic rituālu, lai atspēkotu mītu par Slendermenu – garu, slaidu radījumu ar nedabiski garām rokām un bezveidīgu seju, kurš esot vainojams daudzu jauniešu un bērnu pazušanā. Kad viena no jaunietēm noslēpumaini pazūd, viņiem rodas aizdomas, ka meitene varētu būt Slendermena kārtējais upuris.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Rotaļlietas pieaugušajiem
(The Happytime Murders)


Losandželosa – pilsēta, kurā plecu pie pleca dzīvo gan cilvēki, gan… lelles. Kad viens pēc otra tiek nežēlīgi noslepkavoti populāra televīzijas šova personāži, pie izmeklēšanas ķeras divi konfliktējoši izmeklētāji – cilvēks un lelle, kurus vieno kāds kopīgs noslēpums.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Rīts pēc ballītes
(Днюха!)


Nosvinējis sava drauga dzimšanas dienu, Antons attopas citā pilsētā. Viņš ir ieslēgts nepazīstamas meitenes dzīvoklī, neko neatceras, bet video ar viņa iepriekšējās nakts uzvedību kļūst populāri internetā. Kompromitējošie kadri vāc biedējoši daudz skatījumu un kuru katru brīdi tos var ieraudzīt Antona meitene Marina, kurai viņš jau izteicis bildinājumu.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

SEANSI

 

 

Vilijs
(Wheely)


Fantāziju pasaulē, kurā automašīnas dzīvo gluži kā cilvēki, kāds necils taksometrs mēģina kļūt par ceļu pavēlnieku savā dzimtajā Paplākšņu pilsētā. Drīz viņš saprot, ka atklātība pret sevi ir krietni cēlāks mērķis nekā personīgā slava. Viņš saņem draudus no elites un mafijas automašīnām. Vai necils dzeltenmelns ierindas auto var kļūt par vietējo varoni?

Filma dublēta latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Iemesti pasaulē
(Iemesti pasaulē)


"Iemesti pasaulē" ir krāsains ceļojums, kas atklāj unikāla latviešu izcelsmes Austrālijas mākslinieka Imanta Tillera dzīvi un darbus, kuros parādās cilvēka būtības visdziļākie jautājumi. Atbildes uz tiem meklējām gan Austrālijas tuksnesī, gan Karostā Latvijā. Tillers atklāti citē dažādus vizuālās mākslas darbus, filozofu tekstus, dzejas, kas šokē pasauli. Tillera pasaules redzējumā ietilpst arī Austrālijas aborigēnu tēma un viņš sadarbojas ar aborigēnu mākslinieku Maiklu Nelsonu Džagamaru.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

SEANSI

Šīs nedēļas jaunās filmas (no 24. augusta)

"Kino Kulta" klasika: "Bīstamās spēles" (1999)

"Kino Kults", k/t "Kino Citadele" un "Cēsu alus" aicina atgriezties jaunībā vai arī pirmo reizi uz LIELĀ ekrāna izbaudīt vairāku paaudžu kulta filmu "Bīstamās spēles" ("Cruel Intentions")!

90-to gadu nogales mode, frizūras, telefoni, mūzika (ak, "The Verve", ak, "Placebo") un, protams, tā brīža jauniešu superzvaigznes - sapņainais sprogainis Raiens Filipe, vampīru "sleijere" Sāra Mišela Gellāra, eņģeliskā Rīza Viterspūna un draiskule Selma Blēra, visi vēl tik jauni un smuki… Labi, smuki viņi ir vēl tagad, bet tolaik populāru literāru darbu mūsdienīgas ekranizācijas vēl bija kas jauns un svaigs, tādēļ ļoti daudziem (tostarp mums) pirmā saskarsme ar Kristofera Hemptona lugu "Les Liaisons dangereuses" bija tieši caur "Bīstamajām spēlēm".

Stāsts par nežēlīgu kaislību rotaļu, kurā pastāv tikai viens noteikums - nekad neiemīlēties... Sebastians un viņa pusmāsa Ketrīna dzīvi uztver kā aizraujošu spēli. Viņi ir jauni, neticami bagāti, skaisti un... bez sirdsapziņas. Viņu jauno upuri sauc Anete – Sebastians ir saderējis, ka pavedinās principiālo meiteni. Derību likmes ir augstas. Taču notiek neparedzētais – siržu lauzējs iemīlas savā rotaļlietā...

Kaislības, erotika, spriedze un jaunības maksimālisms, bet tam visam pa virsu - atmiņas par laikiem, kad bijām filmas varoņu vienaudži un kāri tvērām visu, ko tie vilka, dzēra, teica un darīja. To tad arī atcerēsimies un svinēsim īpašajā "Bīstamo spēļu" seansā ceturtdien, 30. augustā, pulksten 19.00 k/t "Kino Citadele". Ļoti gaidām!

 Seansa Facebook pasākums

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinoblogeri.lv! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā!

Filmas "Iemesti pasaulē" seanss kopā ar filmas veidotājiem

24.08. plkst. 18.10 k/t "Kino Citadele" notiks īpašs filmas "Iemesti pasaulē" seanss ar režisori Antru Cilinsku un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādes par Imantu Tilleru "Ceļš uz nekurieni" kuratores Elitas Ansones piedalīšanos.

Antras Cilinskas dokumentālā filma "Iemesti pasaulē" stāsta par latviešu trimdas mākslinieku Imantu Tilleru - filmas skatītājam būs iespēja redzēt gan unikālo mākslas tapšanas procesu mākslinieka darbnīcā Austrālijā (mākslinieks savus darbus veido, izmantojot nelielus ar audeklu apvilktus taisnstūra kartonus, no kuriem tiek salikti bieži vien izmēros iespaidīgi darbi), gan sekot līdzi viņam dažādos mākslas notikumos.

Filmas īpašais seanss 24. augustā skatītājus sagaidīs gan filmas režisore Antra Cilinska, gan LNMM izstādes par Imantu Tilleru "Ceļš uz nekurieni" kuratore Elita Ansone, bet vienam no skatītājiem tiek gatavots kāds īpašs pārsteigums.

 Seansa Facebook pasākums

Filmas režisore Antra Cilinska: ""Iemesti pasaulē" ir krāsains ceļojums, kas atklāj izcila latviešu izcelsmes Austrālijas mākslinieka Imanta Tillera dzīvi un darbus, kuros parādās cilvēka būtības visdziļākie jautājumi. Atbildes uz tiem meklējām gan Austrālijas tuksnesī, gan Karostā Latvijā. Tillers atklāti citē dažādus vizuālās mākslas darbus, filozofu tekstus, dzeju un tas šokē pasauli. Mums bija arī unikāla iespēja doties līdzi Imantam Tilleram pie aborigēnu kopienas, kas dzīvo ļoti noslēgti. Jau ilgus gadus viņu vieno sadarbība ar aborigēnu mākslinieku Maiklu Nelsonu Džagamaru."

Trimdas latviešu ģimenē dzimušais Imants Tillers (1950) ir viens no vadošajiem Austrālijas mūsdienu māksliniekiem, kura darbus var lasīt kā sava veida pasaules grāmatu, jo tajos visi notikumi ir saistīti un kultūras citāti savstarpēji mijiedarbojas. Mākslinieka vecāku emigrācija no Latvijas viņa darbos radījusi arī reflekcijas par migrāciju un dvēseles pārvietošanu. Imants Tillers pārstāvējis Austrāliju Sanpaulu biennālē (1975), Documenta 7 (1982) un 42. Venēcijas mākslas biennālē (1986). Autoram notikušas personālizstādes Mūsdienu mākslas institūtā Londonā (1988), Nacionālajā mākslas galerijā Velingtonā (1989), Nacionālajā Austrālijas mākslas galerijā Kanberā (2006). Starptautisku reputāciju Tillers ieguvis, piedaloties grupu izstādēs Gugenheima muzejā Ņujorkā, Osakas glezniecības triennālē (1990), Stedelijka muzejā Amsterdamā. Tāpat mākslinieks saņēmis nozīmīgas mākslas balvas: Osakas triennāles balvas (zeltu – 1993, bronzu – 1996, sudrabu – 2001), Beidžinas mākslas biennāles balvu (2003) un galveno Austrālijas mākslas balvu ainavu glezniecībā – Vinna balvu (2012, Wynne Prize). 2013. gadā iekļuva Austrālijas Arčibalda balvas finālā (Archibald Prize).

Dokumentālā filma veidota JURA PODNIEKA STUDIJĀ. Režisore Antra Cilinska, operatori Robert C Morton (Austrālija) un Andrejs Verhoustinskis, montāžas režisore Sandra Alksne un Antra Cilinska, komponists Kārlis Auzāns, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, pēcapstrāde Mārtiņš Jurēvics, Oskars Morozs un Andris Zemītis. 

Filmas

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.