Šīs nedēļas jaunās filmas (no 1. marta)

Uzzini, kuras filmas šonedēļ piedzīvo pirmizrādi uz kino ekrāniem!

 

 

 

Blakus
(Blakus)


Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Filma latviešu valodā ar subtitriem krievu un angļu valodā.
 

SEANSI

 

 

Greta
(Greta)


Kad Frānsisa, labsirdīga jauna sieviete, Ņujorkas metro atrod nozaudētu rokassomiņu, viņa, ilgi nedomājot, nolemj to nogādāt īpašniecei. Un somiņas īpašniece, izrādās, ir francūziete Greta – vientuļa, ekscentriska klavierskolotāja. Frānsisa, kas nesen zaudējusi māti, ātri vien satuvinās ar atraitni Gretu, un viņas kļūst par draudzenēm. Tomēr Gretas mātišķais šarms drīz vien sāk bālēt, viņas uzvedība kļūst arvien satraucošāka, un Frānsisai kļūst skaidrs, ka Gretas dzīvē nekas nav tā, kā izskatās.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Vilks aitas ādā 2: Cūku būšana
(Волки и Овцы: Ход свиньёй)


Ciematā, kur draudzīgi plecu pie pleca dzīvo vilki un aitas, pēkšņi ierodas divi negaidīti viesi – polārlapsa un sīka aitiņa. Nevienam pat sapņos nerādījās, ka šis apciemojums varētu nest līdzi nāves briesmas, kuras pārvarēt būs iespējams tikai visiem kopā. Jo tikai kopā ir iespējams atrisināt nopietnas ķibeles un paveikt lielas lietas – vienotībā ir spēks!

Filma dublēta latviešu un krievu valodā.
 

SEANSI

 

 

Kā es kļuvu par savējo
(Как я стал русским)


Iepatikties līgavas tēvam – tas nav viegls uzdevums. To uz savas ādas izjutīs ķīniešu jauneklis Pens, kas ieradies Maskavā pie savas mīļotās meitenes Iras, nemaz nenojaušot, kāds murgs viņu sagaida. Meitenes tēvam Anatolijam ne prātā nenāk atdot meitu pirmajam pretimnācējam, tādēļ viņam ir savas metodes, kā tikt vaļā no nevēlamiem preciniekiem. Tomēr tēvam un līgavainim būs jāiemācās cienīt vienam otru, citādi viņi riskē zaudēt meiteni, kuru mīl vairāk par visu pasaulē.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
 

SEANSI

Šīs nedēļas jaunās filmas (no 1. marta)

Notikusi filmas "Blakus" pirmizrāde

28. februāra vakarā ar īpašu seansu k/t "Kino Citadele" tika nosvinēta Alises Zariņas pilnmetrāžas debijas filmas "Blakus" pirmizrāde.

Pirmizrādē skatītājiem patīkamā gaisotnē bija iespēja satikt "Blakus" radošo komandu, tostarp filmas režisori un vienu no scenārija autorēm Alisi Zariņu, scenārija autori Martu Elīnu Martinsoni, producentes Alisi Roguli un Helēnu Zakari, galveno lomu atveidotājus Antu Aizupi un Āri Matesoviču, epizodiskās lomās redzamos Uldi Rudaku, Aivu Birbeli, Martu Grigali un grupas "Singapūras Satīns" biedrus, suni Boniju, kā arī daudzus citus filmas tapšanā iesaistītos cilvēkus un lūgtos viesus.


Foto: Jānis Škapars

Jau ir saņemtas arī pirmās skatītāju atsauksmes par filmu:

"1) Ceru, nē, es paģēru, ka LTV turpmākos 30 gadus uz Jāņiem rādīs tieši šo filmu;
2) tajā ir labākais scenārijs un dialogi latviešu kino kopš "Limuzīna Jāņu nakts krāsā";
3) Alise Zariņa, tu to esi panākusi, es esmu iemīlējies Luīzē, ko spēlē Anta Aizupe!
" - Ilmārs Šlāpins, publicists, filozofs.

"Alises Zariņas filma "Blakus" ir forša. Jā, tieši vārdu "forša" man gribas lietot. Jā, sievietēm jāfilmē vairāk." - Kristīne Želve, kinorežisore.

"Man ļoti patika filma "Blakus". Es smējos! Un ikdienā es nesmejos ne par "Ir", ne "Kluba", ne cilvēku stāstītām anekdotēm, un vispār reti kāds no malas var mani sasmīdināt. Bet Alisei Zariņai tas izdevās." - Ieva Alberte, žurnāliste.

Filmai no 1. marta sākot ceļu pie skatītājiem kinoteātros, šīm atsauksmēm noteikti sekos vēl daudz citu.

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Galvenajās lomās: Anta Aizupe un Āris Matesovičs, lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale un citi.


Foto: Jānis Škapars

Notikusi filmas

"Kurska" – pirmizrāde 6. martā

6. martā plkst. 18.45 pirmizrādi piedzīvos uz patiesiem notikumiem balstītā katastrofas filma "Kurska"!

Gandrīz 20 gadus pēc vienas no lielākajām mūsdienu traģēdijām joprojām nerimst jautājumi, vai bija iespējams izdarīt vairāk, lai izglābtu dzīvi palikušos jūrniekus. Uz šo un citiem jautājumiem pirms filmas atbildes mēģinās rast vēsturnieks Kārlis Sils, viens no "Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības" veidotājiem.

Filmas "Kurska" pirmizrāde norisināsies 6. martā plkst. 18.45, biļetes jau pieejamas.

Filmā atainoti 2000. gada traģiskie notikumi, kad Barenca jūrā pēc eksplozijas militāro mācību laikā nogrima Krievijas zemūdene "Kurska". Kamēr jūrnieki, izsīkstot skābeklim, cīnījās par izdzīvošanu, viņu tuvinieku izmisīgie centieni veicināt glābšanu atdūrās pret politiskiem šķēršļiem.

Vēsturisko drāmu "Kurska" pēc žurnālista Roberta Mūra grāmatas motīviem un Roberta Rodata ("Glābjot ierindnieku Raienu") scenārija ekranizējis dāņu režisors Tomass Vinterbergs ("Medības"). Filmas producents un idejas autors ir slavenais Liks Besons. Galvenās lomas atveido Lea Sedū ("007: SPEKTRS"), Kolins Fērts ("Oskars" par lomu drāmā "Karaļa runa") un Matiass Šēnertss ("Dāņu meitene").

acmefilm.lv

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.