"Dāmām priekšroka" pasākums 11. septembrī

Emocionālās drāmas "Dadzītis" pirmizrāde! Lasīt tālāk

"Kino Kulta" klasika: "Cīņas klubs" (1999)

"Kino Kults", "Latvijas Mobilais Telefons" un "Cēsu alus" ielūdz pievienoties projektam "Mayhem" Deivida Finčera leģendārās filmas "Cīņas klubs" ("Fight Club") vienīgajā seansā uz lielā ekrāna!

"This is your life, and it's ending one minute at a time."

Jūs jau zināt noteikumus, it sevišķi pirmo un pašu galveno — par Cīņas klubu runāt nedrīkst. Bet kopš Čaka Palanjuka romāna "Fight Club" iznākšanas un vēlāk sekojušās grāmatas ekranizācijas šo noteikumu pārkāpuši tomēr ir daudzi, jo par šo stāstu nerunāt ir vienkārši neiespējami. Tieši pirms 20 gadiem režisors Deivids Finčers kopā ar savu biežo domubiedru Bredu Pitu ("Se7en", "The Curious Case of Benjamin Button"), Edvardu Nortonu un Helēnu Bonemu-Kārteri Palanjuka romānu pārvērta nu jau leģendārā filmā, kas savu aktualitāti ar kritiku par patērētāju sabiedrību, kas paļaujas tikai uz reklāmām, ne nieka nav zaudējusi vēl šobaltdien…

Filmas galvenais varonis (Edvards Nortons) ir neapmierināts ar savu "baltās apkaklītes" darbu amerikāņu sabiedrībā. Kopā ar ziepju vārītāju Taileru Dērdenu (Breds Pits) viņš izveido cīņas klubu tādiem pašiem ar dzīves monotonumu neapmierinātajiem un tiek iejaukts attiecībās ar izlaidīgu sievieti, Marlu Singeri (Helēna Bonema-Kārtere). Bet kas īsti ir Tailers Dērdens? 

Pirms 20 gadiem, svaigi iznācis uz lielajiem ekrāniem, "Fight Club" palika pārprasts un līdz galam nesaprasts, bet laiks vienmēr visu saliek pa plauktiņiem, un nu jau labu laiku filma pelnīti ir nonākusi slavas saulītē, kuru atstāt tā negrasās. Citāti no filmas ir iegājuši ikdienas sarunvalodā, Deivids Finčers ir iecelts vismaz pusdieva kārtā, bet "Pixies" izpildītā dziesma "Where Is My Mind" nesaraujami saistās tikai un vienīgi ar filmas satriecošo finālu. 

"Gentlemen, welcome to Fight Club!" — šie vārdi izskanēs tikai vienā seansā 13. septembrī k/t "Kino Citadele". Tāpēc padarīsim vakaru par patiešām neaizmirstamu — droši ierodieties savos labākajos Tailera, Marlas vai Stāstītāja kostīmos! 

Un atcerieties — ja šis ir jūsu pirmais vakars "Cīņas klubā", jums IR jācīnās. Tiekamies piektdien, 13. septembrī, plkst. 18.30 k/t "Kino Citadele" ISENSE auditorijā!

 Seansa Facebook pasākums

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt kinokults.lv! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā!

Pašmāju spiegu stāsts - no 5. septembra

Jau ceturtdien, 5. septembrī, pie "Kino Citadele" apmeklētājiem nonāk pašmāju spiegu stāsts "Spiegs, kurš mans tēvs". Ginta Grūbes un Jāka Kilmi dokumentālā filma stāsta par divu politisko lielvaru, ASV un PSRS, dubultaģentu aukstā kara laikā Imantu Lešinski.

Filma ir tulkotājas un atdzejotājas Ievas Lešinskas-Geiberes personiskais stāsts par viņas tēvu Imantu Lešinski, kurš PSRS un ASV politiskajā sistēmā bija pazīstams vārds. Imants Lešinskis bija dubultaģents, kurš dzīvoja un darbojās, mainot identitātes; pēc tam, kad viņš bija publiski nācis klajā ar faktiem, kas izgaismoja Valsts drošības komitejas (VDK) darbību Latvijā, viņš gāja bojā nenoskaidrotos apstākļos.

Filma "Spiegs, kurš mans tēvs" ir balstīta Ievas Lešinskas-Geiberes atmiņās un dienasgrāmatu pierakstos – tas ir mēģinājums noskaidrot patiesību par savu tēvu un tiem aukstā kara notikumiem, kuros viņa bijusi iesaistīta, pašai to neapzinoties. Dokumentālās filmas veidošanā piedalījušies arī notikumu aculiecinieki, bijušie ASV Federālās izmeklēšanas biroja un Centrālās izlūkošanas pārvaldes, PSRS Valsts drošības komitejas darbinieki, izlūkdienestu vēstures eksperti. Tāpat filmā izmantots plašs dokumentālo arhīvu materiāls.

Režiju un scenāriju veidojuši Jāks Kilmī (Jaak Kilmi) un Gints Grūbe, operators ir Aigars Sērmukšs, montāžas režisors – Armands Začs, komponisti – Janeks Murds (Janek Murd) un Jans Trojans (Jan Trojans), skaņu režisors – Lukass Ujciks (Lukas Ujcik). Filma veidota filmu studijā Mistrus Media kopprodukcijā ar Vācijas filmu kompāniju Kick Films, Čehijas kompāniju 8 Head Productions un Igaunijas kompāniju Pimik.

Filmas tapšanu atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Creative Europe Media atbalsta programma, Čehijas un Igaunijas filmu institūts, Bavārijas filmu fonds, Vācijas sabiedriskā televīzija ARD/RBB, BR, Čehijas sabiedriskā televīzija, Latvijas Televīzija, un Igaunijas sabiedriskā televīzija ERR.

Pašmāju spiegu stāsts - no 5. septembra

Kinoteātriem

un kinoseansu organizatoriem

Ja jūs esat kinoteātra īpašnieks vai organizējat atsevišķus kinoseansus
un vēlaties publicēt tos Kinoteatri.lv mājas lapā - sazinieties ar mums.